Menu

Dzisiaj jest

niedziela,
11 kwietnia 2021

(101. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
15137

Bazylika św. Piotra

Pielgrzymka do Rzymu przedstawicieli Osób Niepełnosprawnych, Pracowników Fundacji, Parafii i Sponsorów Fundacji w dniach 2 - 6 listopada 2004 roku.
Celem Pielgrzymki Było wręczenie Medalu "Amicus Minorum" Jego Świątobliwości Ojcu św. Janowi Pawłowi II, który przyznała Fundacja Osób Niepełnosprawnych w Stróżach

U św. Piotra

Każdy chce dotknąć św. Piotra!

W Aulii Pawła VI

W oczekiwaniu na Audiencję specjalną dla Polaków z okazji imienin Ojca św.

W San Giovanni Rotondo

W czasie naszej Pielgrzymki pospieszyliśmy także do grobu św. O. Pio. Wielkim przeżyciem była Msza św. przy ołtarzu, przy którym sprawował Ją za życia O. Pio!

Monte Casino

W kolejnym dniu Pielgrzymki udaliśmy się na Monte Cassino, by tam złożyć hołd tym, którzy walczyli za naszą i waszą wolność. Punktem kulminacyjnym wizyty na Monte Cassino była Msza św., którą sprawował Ks. Proboszcz Józef Jasiurkowski. Było to ogromne przeżycie dla wszystkich.

Msza św. Na Monte Cassino

Ks. Józef Jasiurkowski odprawił Mszę Świętą w intencji tych którzy walczyli na wszystkich frontach II wojny światowej a w szczególności na ziemi włoskiej.

Pielgrzymi z Ojcem Świętym

Co za radość i szczęście stanąć u boku Ojca św. My tego zaszczytu dostąpiliśmy! Bogu niech będą dzięki!

Niepełnosprawni z Ojcem Świętym

Niepełnosprawni Pielgrzymi z WTZ Stróże wręczają Ojcu św. Kasetę z Koncertu Papieskiego jaki miał miejsce w Stróżach z okazji 25 rocznicy Pontyfikatu

Ks. Proboszcz u Ojca św.

Ks. Proboszcz został przyjęty przez Ojca św. Jana Pawła II i udzielił Apostolskiego Błogosławieństwa całej wspólnocie i Jemu osobiście.

Uczestnicy Pielgrzymki

W Pielgrzymce wzięło udział ponad 60 osób wraz Prezesem Fundacji P. Stanisławem Kogutem na czele.