11 kwietnia 2021

św. Wojciech - patron Akcji Katolickiej

AKCJA KATOLICKA TO STOWARZYSZENIE KATOLIKÓW ŚWIECKICH, ŚCIŚLE WSPÓŁPRACUJĄCE Z HIERARCHIĄ KOŚCIELNĄ.

W naszej parafii zebranie założycielskie odbyło się 1 grudnia 1996 roku, w którym wzięło udział 38 osób. Pierwszym Prezesem został P. Ryszard Sędzik, który funkcję tę pełnił przez sześć lat, czyli dwie kadencje.

Obecnie funkcję Prezesa pełni od 4 listopada 2018 roku pan Czesław Lichoń

24.            Zwolennik Sybilia

25.            Martuszewska Cecylia

26.            Martuszewski Wenancjusz

Spotkania odbywają się w pierwsze czwartki miesiąca. Na spotkaniach omawiane są tematy religijne i społeczne mające na celu:

·         pogłębianie wiadomości religijnych

·         głębsze spojrzenie na rolę Kościoła w obecnym świecie

·         analiza społeczna aktualnych problemów Parafii i Ojczyzny.

Główny cel A.K. jak: pogłębienie życia religijnego, moralnego i kulturalnego realizujemy poprzez częsty i pełny udział w Eucharystii i innych nabożeństwach; poprzez liczne pielgrzymki do sanktuariów w diecezji i poza, przez czynne włączenie się w życie parafii. Organizowane są również uroczyste spotkania jak: święto patronalne Chrystusa Króla, św. Wojciecha i "Opłatek". W lecie spotykamy się przy ognisku.

Codzienna Modlitwa Członka Akcji Katolickiej

Bądź uwielbiony Boże za łaskę chrztu świętego, dzięki której otrzymałem dar wiary i stałem się członkiem Twojego mistycznego Ciała Kościoła Świętego.
Dziękuję Ci Panie, za powołanie mnie do apostolstwa i umacnianie mnie w nim.
Dziękuję ci Boże, za obdarzenie mnie charyzmatem głoszenia Dobrej Nowiny współczesnemu człowiekowi w łączności z moim biskupem i proboszczem.
Przeżywam wielkość mego powołania, lecz uświadamiam sobie także słabość i kruchość moją.
Dlatego proszę Cię, Boże, Stwórco i Królu wszechświata, byś wspierał mnie w budowaniu Twojego Królestwa. Spraw, bym czynnie uczestniczył w życiu Kościoła i Ojczyzny.
Dodawaj mi sił i mądrości, bym modlitwą i apostolską działalnością uświęcał moje życie osobiste i rodzinne, pracę, wypoczynek i całe życie społeczne.
Ześlij, proszę światło Ducha Świętego, bym Twoją pomocą wsparty potrafił formować siebie i innych w duchu Ewangelii i nauki Kościoła Katolickiego.
Spraw, abym apostołując w Akcji Katolickiej był dyspozycyjnym, wiernym podjętym postanowieniom, gotowym do wyrzeczeń i wytrwałym w przeciwnościach.
Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.
Matko Kościoła módl się za nami.
Święty Wojciechu, Patronie Akcji Katolickiej módl się za nami.