11 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 11.04.2021 r.

Dzisiaj – przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Jest to Diecezjalny Dzień Caritas.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się o godz. 15.00. Dzisiaj, po Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Za tydzień, 17 i 18 kwietnia w naszej Parafii będzie Wizytacja Kanoniczna.

Sakrament Bierzmowania młodzież z klas VIII przyjmie w sobotę.

W ramach bezpośredniego przygotowania do Bierzmowania - w środę, czwartek i piątek  przeżywać będziemy tzn. „Jasne Dni”.

W środę - kandydaci do Bierzmowania uczestniczyć będą w Mszy św. i nowennie o godz. 18.00.

W środę po nowennie będzie zbiórka dla wszystkich lektorów.

W czwartek zapraszamy kandydatów do Bierzmowania z rodzicami na nabożeństwo pokutne o godz. 18.00.

W piątek, o godz. 17.00 będzie spowiedź św. dla kandydatów do Bierzmowania i ich świadków, Msza św. o godz. 18.00 oraz próba przed uroczystością. Przypominamy, że świadek do Bierzmowania powinien spełniać takie same warunki moralności chrześcijańskiej jak chrzestny.

W sobotę – Rozpocznie się Wizytacja Kanoniczna. Ks. Bp Stanisław Salaterski spotka się z Parafialną Radą Duszpasterską o godz. 17.00. Uroczysta Msza św. połączona z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania będzie o godz. 18.00.

W niedzielę Ks. Biskup będzie na Mszy św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 będzie zmiana tajemnic różańcowych, podczas Mszy św. o godz. 11.00 ministranci z klas VII zostaną włączeni do grona lektorów.

Ze względu na panującą epidemię i wprowadzone limity wiernych w kościołach zachęcamy Parafian, którzy nie będą mogli osobiście uczestniczyć w nabożeństwach do włączenia się w uroczystości parafialne przez transmisję internetową.

Za tydzień będzie Niedziela Biblijna.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, dary do kuchni i ofiary na kwiaty.

Do sprzątania prosimy w sobotę rodziców i kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

Z radością informujemy, że nasz parafianin diakon Paweł Obrzut, należący do Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów, 15 maja 2021 r. o godz. 10.30 w bazylice Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu przyjmie święcenia w stopniu prezbiteratu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 05.04.2021 r.

Dzisiaj – Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy – Msze św. jak w każdą niedzielę. Komunię św. można przyjąć dzisiaj w godz. od. 14.00 do 15.00. Bóg zapłać za składkę na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego będzie w najbliższym tygodniu po porannej Mszy św.

Za tydzień – Niedziela Miłosierdzia Bożego - Diecezjalny Dzień „Caritas”. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się o godz. 15.00. W następną niedzielę będzie odpust w Białej Niżnej.

W minionym tygodniu do wieczności odeszły: śp. Irena Gryboś /82 lata/, Maria Migacz /89 lat/, Irena Fecko /71 lat/, Genowefa Walawska /88 lat/, Danuta Niemas /60 lat/. Wieczne odpoczywanie…

Do sprzątania prosimy następujące rodziny: We wtorek: Maciej Kalamaszek, Artur Obrzut, Tomasz Basiaga, Jerzy Romański, Damian Niepsuj, Adam Martuszewski. W sobotę: Władysław Romański, Bartłomiej Krzeszowski, Feliks Krzeszowski, Jan Święs, Szczepan Święs, Maria Gruca.

Wielki Post, Triduum Paschalne i Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego wymagało nakładu pełnej poświęcenia ludzkiej pracy. Niech wyrazy wdzięczności przyjmą następujące osoby:

Księża wikariusze – za wygłoszone kazania, za dekoracje kościoła, przygotowanie liturgii i gorliwość duszpasterską;

Pan kościelny – za  troskę o kościół i poświęcenie w przygotowanie nabożeństw;

Pan organista, Kameralny Chór Parafialny „Tu Domine”, kwartet muzyczny „Eslavo Quartet” – za oprawę muzyczną;

Panowie: Stanisław Święs, Ryszard Sędzik, Artur Gruca i Rodzina Zająców – za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego;

Pani Agata Gryboś – za udekorowanie kościoła kwiatami;

Panowie: Władysław Obrzut, Józef Gucwa, Stanisław Święs, Roman Grygiel i Albert Abram oraz Joanna Jurek – za odśpiewanie Pasji;

Szafarze Eucharystii, lektorzy i ministranci - za oprawę liturgiczną;

Akcja Katolicka, Wspólnota Rodzin, Grupa Modlitwy o. Pio i młodzież – za prowadzenie adoracji;

Osoby, które sprzątały w tym tygodniu kościół;

Wszyscy niewymienieni dobrodzieje – za wszelką pomoc i modlitwę, złożone ofiary, za dary na stół wielkanocny, świąteczne życzenia oraz za każdy gest dobroci. Bóg zapłać !!!

Nasza Parafia i mieszkańcy Stróż serdecznie dziękują za wykonanie fragmentu chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej biegnącej koło kościoła. Niech wyrazy wdzięczności przyjmą osoby, które wspierały tę inwestycję: pan Janusz Klag – Kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Nowym Sączu, pan Jacek Migacz – Wójt Gminy Grybów, pan Antoni Poręba – Radny Powiatu Nowosądeckiego i pani Monika Janur – Radna Rady Gminy Grybów.

Administrator: ks. St. B.