Menu

Dzisiaj jest

niedziela,
11 kwietnia 2021

(101. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
11862

Uroczystość Poświęcenia Placu pod Rozbudowę Kościoła

W niedzielę 16 maja w naszej parafii odbyła się


UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA PLACU POD ROZBUDOWĘ KOŚCIOŁA,


której przewodniczył


J. E. Ks. Biskup Ordynariusz Wiktor Skworc.

 


 

List  J. E. Ks. Biskupa Ordynariusza Wiktora Skworca do

Wspólnoty Parafialnej w Stróżach

 

 

Tarnów, 2010-05-19 

 

 

Drogi Księże Proboszczu!

Drodzy Parafianie!

 

 

         Z wdzięcznością wspominam uroczystość poświęcenia placu pod budowę kościoła, którego dokonałem 16 maja bieżącego roku. Dziękuję Wam, droga rodzino parafialna, za podjętą decyzję wzniesienia nowej świątyni, która w jednorodnym stylu zostanie połączona z obecną. Budowa Domu Bożego wymaga odwagi, stałości, cierpliwości, poświęcenia - jestem Wam wdzięczny za podjęcie tego trudu.

         Słowa podziękowań kieruję pod adresem Kapłanów i Wiernych świeckich, którzy przygotowali uroczystość poświęcenia placu pod budowę kościoła. Szczególne uznanie wyrażam opiekunom bardzo licznych grup: Dziewczęcej Służby Maryjnej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. Dzieci i młodzież są Waszą nadzieją, a zarazem adresatami budowy nowego kościoła. Dziękując za troskę o młode pokolenie, proszę, abyście przekazali im dar wiary i wprowadzali w życie Kościoła poprzez świadectwo Waszego zaangażowania.

         Wielką radość sprawiły rodziny zgromadzone na uroczystości. Drogie Rodziny, podejmując wysiłek budowy kościoła, pamiętajcie, że jesteście Kościołami domowymi, pierwszymi szkołami wiary i miłości. Bądźcie wierne swemu powołaniu. Bądźcie Bogiem silne.

         Wyrażam na koniec nadzieję, że z pomocą Bożą i ludzką nowa świątynia w Waszej parafii zostanie wzniesiona, stając się miejscem Waszego spotkania z Bogiem. Na czas budowy kościoła udzielam Wam pasterskiego błogosławieństwa: + W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

 

                                               + Wiktor Skworc

                                               BISKUP TARNOWSKI